file:///B:/Rafa%C5%82/Dokumentacja%20Grupa%20Ma%C5%82opolski%20Zachodniej/
Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne

Poradnictwo zawodowe z młodzieżą

        

      W dniu 21.11.2017r. młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy    w Chrzanowie. Wizyta miała charakter edukacyjny, a jej celem było przygotowanie uczniów do świadomego zaplanowania swojej kariery zawodowej oraz wejścia na rynek pracy.

 

      Doradca zawodowy podczas warsztatów z uczniami przekonywała, iż  decyzja o wyborze studiów czy zawodu nie powinna zostać podjęta pod wpływem impulsu, lecz powinien być to racjonalny wybór. Aby trafnie dokonać takiego wyboru należy wziąć pod uwagę kilka ważnych cech: stan zdrowia, predyspozycje psychofizyczne, zainteresowania, uzdolnienia, osiągnięcia w nauce (w szczególności z przedmiotów kierunkowych, ważnych dla wyuczenia się zawodu).  Na spotkaniu uczniowie mieli okazje przebadać się pod tym kontem, rozwiązując specjalistyczne ankiety, starali się określić swoje umiejętności,  najlepsze osiągnięcia, osobiste walory, nazywali swoje cechy charakteru,  zastanawiając się czy są one pomocne w szukaniu pracy. Wszystkie te zadania  miały uzmysłowić młodym ludziom, że warto poznawać siebie i swoje możliwości, aby móc być konkurencyjnym na rynku pracy.

 

      Ponadto dzięki prezentacji pośrednika pracy uczniowie zapoznali się z sytuacja na lokalnym rynku pracy, przedstawiono formy wsparcia dla osób młodych, a także omówiono wymagania jakie pracodawcy najczęściej stawiają kandydatom do pracy.

 

      Za udział w warsztatach serdecznie dziękujemy i życzymy wyboru drogi zawodowej zgodnej z własnymi predyspozycjami,  która przyniesie satysfakcje i spełnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualność dodana przez: Renata Janus (2017-11-22 12:25:44) , zredagowana przez: Renata Janus (2017-11-22 12:27:16)
Data wydarzenia : 2017-11-21
Data publikacji : 2017-11-22

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup-chrzanow.pl/wydarzenie/602/poradnictwo-zawodowe-z-mlodzie%C5%BCa